Shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542-yilligi
“Buyuk o‘zbek shoiri, she’riyat mulkining sultoni Mir Alisher Navoi tavalludining 584-yilligi”, hamda “Shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542-yilligi
Vatanparvarlik oyligi
Muhammad al -Xorazmiy nomidagi TATU Samarqand filialining "Kompyuter injiniring" fakultetida "Yangi O'zbekiston armiyasi—mamlakat tayanchi, xalqimiz faxridir" mavzusida tadbir bo'lib o'tdi.
Yil sarhisobi-2024
Bugun 27-dekabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida "Yil sarhisobi 2024" va "Yangi yil" bayram tadbiri bo'lib o'tdi
Yangi yil
TATU Samarqand filialida " Yil sarhisobi-2024" va "Yangi yil" bayrami tadbirida turli xil shartli oʻyinlar va shoular tadbir ishtirokchilari kayfiyatlarini bayramona ko'tardi.
Tanlov
Samarqand iqtisodiyot va servis institutida Oliy ta’lim muassasalarining bakalavr bosqichida tahsil oladigan talabalar o‘rtasida “Notiqlik mahorati” nomli respublika ko‘rik - tanlov bo'lib o'tdi.
Xushxabar
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali Islom Karimov nomidagi davlat Stipendianti.