Sifatli ta'lim taraqqiyot poydevori
Tashrif davomida filial direktori Z.Karshiyev boshchiligida Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Karimov Rustam Olimjonovich, TATU rektori Maxkamov Baxtiyor Shuxratovich, TATU prorektori To‘rayev Shavkat Shuxratovichlar filialdagi Inkubatsiya va akse
8-mart — Xalqaro xotin-qizlar kuni!
Bugun erta tongda bayram oldi xotin-qizlarimizga o'zgacha kayfiyat ulashish maqsadida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida kirish qismiga maxsus yo'lak hamda sovg'alar tashkil qilindi.
🌳“Yashil makon” umummilliy loyihasi amalda!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan “Yashil makon” umummilliy loyihasi ilgari surilgan edi. Bundan asosiy maqsad, daraxt ekish va parvarishlash orqali ekologik toza muhitni yaratishdan iboratdir.
Navoiyni yod etib...
Joriy yilning 9-fevral kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida so‘z mulkining sultoni, buyuk mutafakkir va shoir, davlat arbobi hazrat Mir Alisher Navoiy tavalludining 582-yilligiga bag‘ishlanga
Giyohvandlik oyligi doirasida giyohvandlikning salbiy oqibatlari yoshlar orasida jinoyatchilikning salbiy oqibatlari mavzusida t
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida Samarqand viloyati IIB jamoat xavfsizlik xizmati jamoat tartibni saqlash boshqarmasi boshlig‘i J.Samandarov,
TATU Samarqand filiali hamda College of Ulsan universiteti o‘rtasida 2+2 Xalqaro qo’shma ta’lim dasturi
Joriy yilning 7-fevral kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Samarqand filialiga Janubiy Koreyaning University College of Ulsanning 2 nafar IT sohasidagi professorlari hamda Xalqaro aloqalar bo’lim boshlig’i hamda boshqa mas’ul xodimlari tashrif buyurdi.