“Tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi Ibatova Amira Shavkatovnaning dissertatsiyasi
“Tilshunoslik” kafedrasi mustaqil tadqiqotchisi Ibatova Amira Shavkatovnaning 10.00.01 – “O‘zbek tili” ixtisosligi, filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “O‘zbek tilida non bilan bog‘liq lug‘aviy birliklarning tadqi
Tarixning ulug'vorligi - kelajak poydevori.
Joriy yilning 21- sentyabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali Raqamli ta'lim texnologiyalari markazi bir guruh xodimlari Mahmudxo‘ja Behbudiyning uy-muzeyiga tashrif buyurishdi.
Ustoz Аmritdin Nuritdinovich 80 yoshda !
Mamlakatimizning «Taʼlim toʼgʼrisida»gi qonuni hamda «Kadrlar tayyorlash milliy dasturi»da belgilangan vazifalarni roʼyobga chiqarishda TАTU Samarqand filiali “Telekommunikatsiya injiniringi” kafedrasi dotsenti А.N.Saloxitdinovning qilayotgan mehnati alohi
"O'zbekiston uchun 100 g'oya"
Alisher Navoiy bog'ida "Yoshlarning siyosiy bilimlari va huquqiy madaniyatini yuksaltirish" aksiyasi va "O'zbekiston uchun 100 g'oya" loyihasining hududiy bosqichi tashkillashtirildi.
"HosMan" loyihasi
"O'zbekiston uchun 100 g'oya" tanlovining 17 sentyabr kuni Samarqand viloyati bo'yicha bo'lib o'tgan final bosqichida "HosMan" loyihasi bilan ishtirok etishdi.
UMR SOʼQMOQLАRI!
Yoshgina Аmriddin maktab davrlaridayoq koʼproq bilim olishga qiziqar, xar xil toʼgaraklarda qatnashar, maktab devariy gazetasi muallifi hamda kerak boʼlsa kichik sinflarga dars oʼtish qobiliyatiga ham ega boʼlib, ustozliri tomonidan uyga berilgan vazifalar