Iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun o‘z dissertatsiya ishini himoya qildi.
Axmedjanov Aziz Rustamovich "Xizmat ko'rsatuvchi korxonalarda iqtisodiy resurslar samaradorligini oshirish" mavzusida iqtisod fanlari doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun nomzodlik dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qildi.
Dunyodagi nufuzli IT-kompaniyalar
Bugungi kunda butun davlatning rivojlanishi IT sohasining rivojlanishiga bevosita bog‘liq, shuning uchun dunyoning ko‘pgina mamlakatlari birinchi navbatda barcha e’tiborini butun IT-ekotizimni yaxshilash uchun qulay shart-sharoitlarni yaratishga qaratmoqda
1-sonli mehribonlik uyi bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali hamda Samarqand shahar 1-sonli mehribonlik uyi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Respublika Davlat Oliy Taʼlim Muassasalariaro Oʻqishini Koʻchirish (Tiklash) Boʻyicha Roʻyxatdan Oʻtganlar Diqqatiga
2021/2022-oʻquv yili uchun Oʻzbekiston Respublikasidagi davlat OTMdan boshqa OTMga va bir OTM doirasida oʻqishini koʻchirish (tiklash) maqsadida transfer.edu.uz elektron tizimi orqali onlayn roʻyxatdan oʻtgan talabalar (fuqarolar)ning arizalari toʻliq koʻr